Pilarki

( ilość produktów: 22 )

Pilarki funkcjonalnym urządzeniem do warsztatu

Pilarki to urządzenia przeznaczone do przecinania materiałów. Mogą być samodzielnymi narzędziami lub też częścią większych. Dzięki nim możemy ciąć drewno, metal, kamień i inne materiały stałe. Wyposażone są w różne napędy mechaniczne – wprawiane są w ruch przy pomocy siły człowieka oraz energii elektrycznej, w zależności od modelu. Najczęściej jednak spotykane i użytkowane są pilarki elektryczne i spalinowe. Pierwowzorem pilarki jest piła wciąż pozostająca w użytku. Początkowo mogliśmy korzystać jedynie z piły ręcznej, które dzisiaj charakteryzują się niską ceną i wysokim stopniem bezpieczeństwa ich użytkowania – to ich największe zalety. Wadami są jednak znacznie mniejsza wydajność i konieczność użycia dużej siły mięśni człowieka, dlatego też powstały nowsze, bardziej zaawansowane urządzenia, między innymi piła ukośnica. Alternatywą dla piły ręcznej jest piła mechaniczna. Możemy podzielić je na kilka rodzajów. Pilarki tarczowe posiadają zębate ostrza, które się obracają i mają kolisty kształt. Można je zamontować stacjonarnie przy stole. Dostępne są również piły tarczowe mobilne. Szczególnie często wybieranymi są piły ukośne, należące do modeli tarczowych. Ponadto wśród mechanicznych pił znajdziemy piły stołowe, ramkowe, łańcuchowe i taśmowe.

Wielofunkcyjne pilarki i piły

W zależności od rodzaju zasilania wyróżnić możemy pilarki elektryczne. Cechują się łatwością obsługi, a także możliwością stosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Sprawdzą się w domu, ogrodzie czy warsztacie. Pracują ciszej niż pilarki spalinowe, jednak ich moc jest od nich mniejsza. Pilarki należy wybierać przede wszystkim z uwzględnieniem obszaru zastosowania. Wytrzymałe i najbardziej precyzyjne będą dobrym wyborem dla profesjonalistów, którzy mogą również zdecydować się na zaawansowane pilarki stołowe lub piłę ukośnicę z posuwem. Uniwersalne, o wszechstronnym zastosowaniu sprawdzą się w domu oraz warsztacie majsterkowicza. Istnieją także modele przeznaczone do pielęgnacji drzew wykorzystywane w leśnictwie oraz pilarki do ratownictwa medycznego i pożarowego. Wybierając pilarkę w naszym sklepie, zwróć szczególną uwagę na moc silnika, nie zawsze musi być ona duża, szczególnie kiedy będzie to urządzenie wykorzystywane w warunkach domowych. To, co jest ważne, to także waga urządzenia, a także jej mobilność. Duże znaczenie ma ponadto natężenie hałasu i obecność spalin.

Document
IdoSell Shop - Prawdziwe Opinie Klientów
5.00 / 5.00 (1 opinia)
pixel
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij