Wąż ogrodowy - duży wybór

( ilość produktów: 49 )

Ogród pełen roślin oraz terenów zielonych wymaga regularnego podlewania. Trawa, kwiaty i drzewa potrzebują wody do wzrostu i rozwoju, dlatego na wyposażeniu każdego domu jednorodzinnego z ogrodem powinien znaleźć się wąż ogrodowy, który ułatwi troskę o zielone rośliny i kolorowe kwiaty. Węże ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Wzrok przyciągają szczególnie te w oryginalnych i efektownych kolorach, jednak nie one są najważniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze węża. Przede wszystkim zwróć uwagę na jego długość. Do odległości od ujęcia wody do najdalszego punktu dodaj zawsze ok. 2 metrów. Być może na drodze napotkasz przeszkody, co w przeciwnym razie uniemożliwi Ci dostarczenie wody do wszystkich roślin.

Węże ogrodowe i systemy zraszania do podlewania ogrodu

Węże ogrodowe można rozdzielać przy pomocy trójników, co bardzo dobrze sprawdzi się przy większych ogrodach. Nie mniej ważna jest średnica węża, ta wartość odgrywa kluczową rolę w ciśnieniu wody. Mając ogród o większej powierzchni, wybieraj węża ogrodowego o większej średnicy – 19 mm (¾”). Przy mniejszych w zupełności wystarczy wąż o średnicy 12,5 mm (½ “). Węże ogrodowe zbrojone powinny być ponadto wykonane z trwałych oraz odpornych na uszkodzenia materiałów. Ważna jest także ilość warstw. Zasada jest prosta – im więcej warstw, tym wąż jest trwalszy. Pamiętaj, że liczbę warstw wlicza się również oplot, najlepszym wyborem będą węże ogrodowe z oplotem typu spiralnego. Chcąc ułatwić sobie prace ogrodnicze, warto jest zastanowić się nad wyborem węża ogrodowego ze stojakiem lub innymi akcesoriami ułatwiającymi transport, jak np. wózki czy nosidła bębnowe. Dzięki nim bez problemu dotrzesz do każdego miejsca ogrodu, a także unikniesz plątania i zaginania się węża.

      Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
      Zamknij
      pixel