Porządek w warsztacie dzięki rozwiązaniom marki Teng Tools

2020-10-13
Porządek w warsztacie dzięki rozwiązaniom marki Teng Tools

Teng Tools = prządek i solidność

Bywa, że siadając przed telewizorem widzisz materiał, reportaż lub program z jakiegoś warsztatu. Oglądając, uświadamiasz sobie, że wszystko musi być mocno wyreżyserowane, a scenarzysta jest mistrzem układania i czyszczenia narzędzi. To nie do końca prawda. Odpowiednie przechowywanie narzędzi nie tylko wpływa na twój komfort psychiczny i przyjemność z pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyśpiesza. 

Urządzając swoją przestrzeń warto postawić na doświadczenie osób, które na problemie "bałaganu" zjadły zęby. Teng Tools to marka należąca do dużej grupy narzędziowej, jaką jest szwedzka firma Luna. Firma ta posiada przeszło 30 letnie doświadczenie w dziedzinie produkcji narzędzi i ich przechowywania. Wypracowany sposób produkcji narzędzi i doboru materiałów wpłynął na solidność produktów tej marki. Gwarancja, którą otrzymujemy po zakupie jest nieograniczona. Ambasadorem marki w Polsce jest Pan Grzegorz Dudy. Możecie go kojarzyć z programów Garaż Dudy i 101 Napraw na kanale TVN Turbo.
Nie odbiegajmy jednak od tematu, czyli porządku naszej przestrzeni roboczej. Nie będziemy skupiać się na tym jak urządzić warsztat by było "ładnie" albo "szałowo" Postaramy się wytłumaczyć, dlaczego warto postawić na jedno rozwiązanie i jakie ciągnie to za sobą korzyści.
Zestaw Dudy
Wózki narzędziowe

Wózki są często niedoceniane przez fachowców. Postrzegane są jako duży, niepraktyczny mebel. Okazuje się jednak, że produkt ten jest bardzo pomocny w pracy np. mechanika. Solidna konstrukcja łatwość w przemieszczaniu i modułowość - możemy dokładać lub odejmować poszczególne elementy według potrzeb. Wymiary poszczególnych szuflad i uchwytów są takie, by pasowały do całych kompletów lub pojedynczych narzędzi producenta. 

Zasobniki

Teng Tools w celu zmaksymalizowania wygody użytkowania postawił na system "Get Organised" -  w skrócie jest to rozwiązanie, które pozwala ułożyć jak najwięcej narzędzi na małej przestrzeni, ale w sposób logiczny i wygodny w użytkowaniu. Zestawy poszczególnych narzędzi umieszczone są w specjalnych zasobnikach, które kształtem dopasowane są do szafek lub wózków narzędziowych. W ten sposób niwelujemy niewykorzystaną przestrzeń, a sięgnięcie po interesujące nas narzędzie jest znacznie łatwiejsze.
Zasobniki
Odpowiednie miejsce i logika ułożenia 

W warsztacie nic oczywiście nie zastąpi naszego podejścia do porządku i konsekwencji. Szafki narzędziowe skonstruowane są w taki sposób, by na górze umieścić narzędzia drobne a na samym dole te największe. Wspomniane wcześniej zasobniki posiadają oznaczenia, lub sami możemy je oznaczyć tak, by każde narzędzie miało swoje przypisane miejsce.

Panele i stoły

Panele mocowane bezpośrednio na ścianie umożliwiają szybkie mocowanie narzędzi. Konstrukcja paneli umożliwia dowolną aranżację przestrzeni ściennej i jest nieocenionym dodatkiem do wytrzymałego stołu warsztatowego. Warto dbać o to, by stół był możliwie najmniej "zagraconą" powierzchnią. 
Narzędzia Teng Tools

Modułowość

Jeżeli zdarza Ci się brać zlecenia wyjazdowe, z pewnością docenisz modułowość skrzynek i szafek. W bardzo szybki sposób możesz odczepić interesujący Cię segment i ruszyć z nim do pracy. 

Praktyczne rady na koniec: 
  • Składuj metale, rury i inne materiały jak najbliżej wejścia
  • Wyznacz miejsce na śmieci i odpady przeznaczone do wyrzucenia
  • Wyznacz czystą przestrzeń roboczą
  • Utrzymuj powierzchnię podłogi tak czystą, jak to możliwe
Pełną ofertę producenta znajdziesz tutaj.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel